Monday, 30. January 2023
 
   
 

Názov: Namak Výrobca: Barovier&Toso Dizajnér: Barovier&Toso Ročník: neznámy

Namak

Ako jedna z najstarších rodinných firiem na svete vyrába Barovier& Toso od roku 1295 sklenený tovar z murano skla. Namak spája benátsku tradíciu ručne fúkaného skla s nárokom moderného dizajnu. Nápadne vysoké sviečky a valcovité žiarovky prepožičiavajú lustru optický šmrnc.


UNIKÁT

Series 21

Na jeho výrobu sa používa materiál, ktorý je u lustrov vcelku neobvyklý. Malé tienidlá sa totiž zhotovujú z porcelánu! Tenulinké biskvitové platničky rôznej veľkosti sa ovíjajú okolo špeciálneho skla, čím získava každý element svoju jedinečnú formu. Vďaka špeciálnemu spôsobu výroby vytvára Series 21 aj veľmi špecifickú svetelnú atmosféru.
Názov: Series 21 Výrobca: Bocci Dizajnér: Omer Arbel Ročník: 2007Názov: Coral Výrobca: Pallucco Dizajnér: Lagranja Design Ročník: 2009

Coral

Forma svietidla je prevzatá od rovnomenných obyvateľov mora. Subtílne rozvetvená štruktúra pozostáva zo vstrekovanej umelej hmoty a na predaj je v rôznych veľkostiach. Nasledujúc geometrický tvar fraktálu, ako v sebe sa opakujúcu štruktúru, vzniká jednoduché a zároveň komplexné osvetlenie miestnosti.


„Hope

Hope je nová interpretácia klasického lustra z olovnatého krištáľu s dnešnými technickými možnosťami. Transparentné umelohmotné formy držia pokope až 105 párovo usporiadaných šošoviek. Tieto špeciálne šošovky sú taktiež vyrobené z umelej hmoty, majú však približne rovnaké vlastnosti ako sklo. Postarajú sa o pozoruhodný lom svetla, pričom sú však podstatne ľahšie.Názov: Hope Výrobca: Luceplan Dizajnéri: Francisco Gomez Paz, Paolo Rizzatto Ročník: 2009Názov: Veneziano Výrobca: La Murrina Dizajnér: neznámy Ročník: 2011/archív

Veneziano

„Veneziano“ v zlatom prevedení je vyleštenou klasikou. Forma z rozkvetu benátskeho sklárskeho umenia bola doplnená o neobyčajne nápadnú farbu. Napriek alebo práve vďaka svojmu luxusnému pôvabu nájde so svojím barokovým vzhľadom uplatnenie v prostredí moderného bytu.