Saturday, 3. June 2023
 
   
 

 

Novinky postelí roku 2014

 „Spánok je pupočná šnúra, ktorou je človekspojený s vesmírom“
...Christian Friedrich Hebbel, dramatik a lyrik 

 

 

 

 

 
Od ca. 7 510 € (vyobrazená verzia, veľkosť 160 x 200 cm)

 

"BAY" od Grand Luxe by Superba

Po búrlivom dni príde ochranná zátoka postele „Bay“ so zakriveným čelom akurát vhod. Nezvyčajne formovaná čalúnená posteľ s integrovanými nohami získala ocenenie Interior Innovation Award 2014. Postele a spacie systémy od Grand Luxe by Superba sú švajčiarskou prácou na mieru. Predlohou každej postele, ktorá sa zhotovuje exkluzívne a individuálne, sú potreby zákazníka a jeho predstavy
o štýle.

Cena na vyžiadanie

 

"LAZE" od Rodolfa Dordoniho pre Poliform

Dizajn postele „Laze“ splýva so stenou spálne. Čelo postele tvoria čalúnené nástenné panely, ktorých látkový alebo kožený poťah ladí s korpusom postele a ktoré možno kombinovať s drevenými panelmi z orechového alebo dubového dreva. Pre zdravý spánok ponúka Poliform veľký výber matracov a spodných pružení, ktoré odľahčujú telo a prispôsobujú sa meniacim spánkovým polohám.
Od ca. 5 850 € (posteľ „Gala 28-S“ a čelo „Opal Plus“,
vrátane matraca)

 „OPAL PLUS“ (čelo) od Schramm Werkstätten

Boxspring postele od Schramm sa skladajú zo spodného matraca – ako ochrannej bázy – a vrchného matraca, ktorý sa dokonale prispôsobí všetkým partiám tela. Každá receptúra taštičkových pružín je namiešaná individuálne, v závislosti od formy tela a hmotnosti zákazníka. Z posteľného rámu a čela si môže svoj obľúbený dizajn poskladať každý. Medzi tohtoročné novinky patrí čelo „Opal Plus“ s ručne prišívanými gombíkmi a koženým lemom.
Od ca. 4 600 € (posteľ „Gala 28-S“ s celom „Change“ a vankúšmi „Change“, vrátane matracov)

„CHANGE“ (čelo s vankúšmi) od Schramm Werkstätten

 

Matrace od Schramm sú zhotovením na mieru, ktoré telo spiaceho uvádzajú do ideálnej anatomickej polohy. Príjemnú postelnú klímu majú na starosti prírodné materiály. Postele a celá sa dajú potiahnut všetkými možnými potahovými látkami. Na obrázku je nové celo „Change“ v modrom outfite, ktorý bude farebne ladiť s vašimi oblúbenými riflami.
Ca. 17 129 € (veľkosť 160 x 200 cm, vrátane matracového systému)

„ORIENT EXPRESS - OE LOUNGE“ od Treca Interiors Paris


Nová kolekcia postelí bola inšpirovaná legendárnym Orient expresom. V každej časti
matracového systému, skladajúceho sa zo spodného matraca, vrchného matraca a podložky na matrac, sa ukrývajú ušľachtilé materiály. Dokonca aj ručná tkanina matracových poťahov je zložená z kvalitných materiálov kašmíru, hodvábu a viskózy. Mimoriadne ergonomická a komfortná je kombinácia klasických taštičkových pružín s mikropružinami vo viacerých vrstvách.


„Spánok je najlepšia meditácia“

Dalajláma, nositeľ Nobelovej ceny za mier